Poczytaj najnowsze
wieści na stronie

Kliknij w portal
i przenieś się w czasie

Zapomniane miejsca
Historia wsi
Ciekawostki
Zamek w Bardzie
Niesamowite historie
Znani i nieznani
Wspomnienia
Czy wiesz, że...
Bardo w XIX wieku
Stare reklamy

07

lipca 2011 roku, czwartek

17 kwietnia 2011 r. "Bardo - na tropie tajemnic historii" zadebiutowało na facebook'u. Facebook'owe wydanie bardo.info.pl to specjalne miejsce, gdzie publikowane są materiały niedostępne na bardo.info.pl, począwszy od przeróżnych ciekawostek, aż po obszerne galerie zdjęć z komentarzem. Dlatego zapraszam wszystkich na nasze konto na facebook'u i śledzenie na bieżąco relacji z podróży w czasie do dawnego Barda sprzed 1945 roku!

25

listopada 2010 roku, czwartek

W dziale "Poczytaj" (po lewej stronie) pojawiło się nowe opracowanie pt. "Stare reklamy". Zapraszam do lektury! Miło mi również zakomunikować, iż serwis "Bardo - na tropie tajemnic historii" wciąż się rozwija i przygotowuje się do przejścia ze świata wirtualnego do rzeczywistości :) Szczegóły już wkrótce!

17

sierpnia 2010 roku, wtorek

W dziale "Bardo w XIX wieku" pojawiło się kolejne, nowe opracowanie, dotyczące dokonań kolejnych dwóch burmistrzów (Adolfa Moschnera i Alfreda Becksteina), którzy sprawowali swój urząd w latach 1896-1918. Zapraszam do lektury!

20

lipca 2010 roku, wtorek

Wystartowała druga edycja konkursu "Szlakiem krzyży i kapliczek przydrożnych Ziemi Bardzkiej". Krajobraz Ziemi Bardzkiej jest nierozerwalnie związany z licznymi przydrożnymi krzyżami i kapliczkami. Te pomniki sakralnej kultury stały się jednocześnie świadkami i pamiątką minionych dziejów. Ocalone dzięki tradycji i pobożności dawnych mieszkańców powinny mieć dla nas ważną wartość zabytkową i symboliczną. Dziś wiele krzyży i kapliczek niestety niszczeje i ginie bezpowrotnie. A stanowią one przecież nasze dziedzictwo kulturowe. Nasz skarb. Tworzą historię i są świadectwem ludzi żyjących tutaj współcześnie. Dlatego warto wciąż je na nowo odkrywać i poznawać, a przede wszystkim zachować dla przyszłych pokoleń. Aby przejść na stronę konkursu kliknij TUTAJ.

19

kwietnia 2010 roku, poniedziałek

W dziale "Bardo w XIX wieku" pojawiła się zapowiadana kolejna część tekstu dotyczącego historii Barda w XIX wieku. Zapraszam do lektury!

23

marca 2010 roku, wtorek

Portal "Bardo na tropach tajemnic historii" od 2000 r. odwiedziło już ponad 78 tys. internautów z czego w samym 2009 r. była to rekordowa liczba ponad 13 tys. gości! Dziennie jest to w chwili obecnej średnio 40 indywidualnych gości dziennie! W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim odwiedzającym ten portal. Z każdym rokiem przybywa nowych zdjęć, materiałów, ciekawych tekstów i wpisów w Księdze Gości. Rosnące zainteresowanie motywuje do jeszcze bardziej wytężonej pracy nad serwisem. Mam nadzieję, że przełoży się to na jeszcze większe zainteresowanie Bardem i jego historią. Tymczasem niedługo pojawi się kolejna część ciekawego tekstu dotycząca XIX-wiecznej historii Barda.

22

marca 2010 roku, poniedziałek

Mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa do obejrzenia nowej strony Leszka Krutulskiego poświęconej głównie fotografiom z zakładu Otto Eichlera w Wartha (Bardzie). To bezcenna kolekcja zdjęć mieszkańców dawnego Barda i jego najbliższych okolic. Więcej informacji o samym autorze strony oraz wkrótce o samym Otto Eichlerze znajdą Państwo na www.archiwumkrutulskiego.pl. Serdecznie zapraszam!

03

lutego 2010 roku, środa

W dzisiejszym dniu dodany został nowy dział pt. "Bardo w XIX wieku". Jest to pierwsza część obszernego i niezwykle ciekawego opracowania, które poświęcone będzie XIX-wiecznej historii Barda. Opublikowana pierwsza część tekstu rozpoczyna się od omówienia ówczesnego ustroju administracyjnego oraz prezentacji sylwetek i osiągnięć ówczesnych burmistrzów miasta. Zapraszam do lektury!

24

lutego 2010 roku, środa

Serdecznie zapraszam na wystawę: "Czas, Pamięć, Fotografia - Leszek Krutulski" (o portrecie wykonanym w atelier Otto Eichlera w Bardzie). Wernisaż wystawy: piątek, 05.03.2010, godz. 18.00, Collegium Polonicum, Słubice, ul. T. Kościuszki 1. Więcej szczegółów tutaj.

07

lutego 2010 roku, niedziela

W dzisiejszym dniu zaktualizowany został tekst "Dawne browary" oraz dodany został nowy dział pt. "Czy wiesz, że...?", czyli zbiór przeróżnych, krótkich superciekawostek, który w miarę upływu czasu będzie stale uzupełniany. Zapraszam do lektury. Poza tym w dziale "Zamek w Bardzie" pod ryciną planu zamku znajduje się galeria ze zdjęciami makiety będącej w Muzeum Archeologii we Wrocławiu.

03

lutego 2010 roku, środa

admin@bardo.info.pl czytelników, którzy posiadają informację na temat dostępu do tej pozycji.

22

grudnia 2009 roku, wtorek

Wystartowała nowa wersja serwisu! Oprócz od dawna zapowiadanej nowej szaty graficznej pojawił się również nowy dział "Wspomnienia" oraz galerie zdjęć lokalnej przyrody. Mam nadzieję, że stary serwis w nowej odsłonie przypadnie czytelnikom do gustu:)


Podyskutuj na forum


Obejrzyj galerię zdjęć


Księga Gości


Trasy spaceroweCopyright 2010 © Tomasz Karamon
Design & code - Anna Karamon
Bardo 2010


stat4u